Czy już przegrałeś?

Minął już prawie miesiąc od rozpoczęcia nowego roku. Jak zawsze wraz z nowym rokiem pojawiają się postanowienia, wyznaczanie celów oraz ogromna potrzeba zmiany swojego życia na lepsze.

I co z tym zrobiłeś? Czy już przegrałeś swoje marzenia?

Zastanów się przez chwilę, czy to był tylko pomysł żeby coś zmienić, czy może zapisałeś to na kartce i wyznaczyłeś daty realizacji. Mam dla Ciebie dobrą wiadomość 🙂

Myśl pozytywnie
Myśl pozytywnie

Jeszcze nie wszystko stracone! W każdej chwili możesz podjąć decyzję, że chcesz osiągnąć swoje cele. Wcale nie potrzebujesz do tego nowego roku. Napiszę więcej, uważam że nawet lepiej żeby nie był to nowy rok, bo wtedy staje się to masowym i nieprzemyślanym zadaniem. Ludzie chcą czuć się lepiej choćby przez kilka pierwszych dni roku, a poźniej – będzie jak zawsze.

Od wielu lat uważam i jednocześnie stosuję to w życiu. Osiągnięcie wielkich rzeczy, wymaga od nas odpowiedniego przygotowania pod względem wiedzy, umiejętności jak i nastawienia. Czy Ty już masz to za sobą?

Rozwój to podstawa – stawiaj na szkolenia, znajdź osoby od których możesz czerpać inspirację, które pomogą Ci pokonać drogę, w którą chcesz się udać. Nawet najdłuższa podróż ZAWSZE zaczyna się od pierwszego kroku, nie ma innej możliwości. Dlatego pytam Cię kiedy planujesz postawić swój pierwszy krok? Czy przygotujesz się do tego odpowiednio?

Jeszcze jedna rzeczy, o której musisz wiedzieć, jeżeli chcesz ruszyć w drogę do realizacji swoich celów, marzeń i planów. Otaczaj się odpowiednim środowiskiem, przebywaj wśród osób które pchają Cię do góry, nigdy wśród tych którzy ściągają Cię w dół. Nie pozwól odebrać Ci marzeń, takie osoby zrobią wszystko, żebyś nie przebił się przez ich pułap, będą zazdrosne o to, że możesz poradzić sobie lepiej od nich. Nawet najpiękniejszy kwiat nie jest w stanie się rozrastać jeżeli dookoła niego będą same chwasty. Wiem, że to porównanie może być bardzo mocne, ale musisz to zrozumieć. Jeżeli Ty nie weźmiesz życia w swoje ręce, to nikt tego nie zrobi za Ciebie.

Wyrusz w podróż
Wyrusz w podróż

A teraz rusz przed siebie i stań się lepszą wersją siebie.

„Możesz, jeżeli wierzysz, że możesz!”

Pozdrawiam
Wojtek 🙂