Nowy Rok 2018

Święta, święta i po świętach.

Czas wolny jak zawsze mija zbyt szybko, najważniejsze to odpowiednio to wykorzystać na odpoczynek i dbanie o relację z bliskimi. Dla mnie ten moment był bardzo potrzebny, wreszcie mogłem na chwilę się zatrzymać i złapać oddech po całorocznej gonitwie. Jeżeli jesteś moim znajomym na fb, to wiesz o czym piszę, bo wspomniałem o tym w krótkim podsumowaniu 🙂

👏🎆Za 6 godzin będziemy żegnać rok 2017 i witać 2018. Jak co roku ten dzień jest czasem postanowień i wyznaczania…

Publiée par Wojciech Śliwowski sur Dimanche 31 décembre 2017

 

Rok 2017 to już przeszłość, nic w nim nie zmienisz, natomiast 2018 to otwarta książka, od Ciebie zależy jak ją zapiszesz. Poświęć odrobinę czasu i wyznacz swoje cele na cały rok, jest to niezbędne aby Twój autopilot wiedział dokąd Cię prowadzić.

Cele 2018
Cele 2018

Czy wiesz jak zrobić to dobrze? Przytoczę najpopularniejszą metodę wyznaczania celów, którą w skrócie zapisujemy SMART.

S – Szczegółowy

M- Mierzalny

A – Atrakcyjny

R – Realistyczny

T – Terminowy

Pozwolę sobie krótko opisać każdą literą, liczę na to że pozwoli Ci to odpowiednio wyznaczyć cele.

S jak Szczegółowy – oznacza to, że należy bardzo dokładnie określić co chcemy osiągnąć i w jaki sposób.

Przykład:

Do 10 czerwca 2018 roku osiągnę pozycję Menadżera Regionalnego, w każdym tygodniu spotkam się z minimum 3 osobami.

M jak Mierzalny – oznacza to, że Twój cel musi dać się zmierzyć, określ etapY jego realizacji.

Przykład:

Przyłączyłem się do firmy 2 stycznia, aby osiągnąć swój cel do 10 czerwca 2018 muszę posiadać obrót zespołu 50 tyś punktów, około 100 aktywnych klubowiczów

Mierzalny
Mierzalny

A jak Atrakcyjny – oznacza to, że po jego wyznaczeniu musimy czuć, że to co osiągniemy będzie warte poświęconego czasu i pracy.

Przykład:

Dzięki osiągnięciu pozycji Menadżera Regionalnego wezmę udział w bezpłatnej wycieczce firmowej oraz otrzymam samochód firmowy do użytku osobistego.

Atrakcyjny
Atrakcyjny

R jak Realistyczny – oznacza to, że wyznaczony przez Ciebie cel musi być realny w osiągnięciu, nie jesteś w stanie w rok czasu skończyć studia i być magistrem.

Przykład:

Celem jest osiągnięcie pozycji Menadżera Regionalnego do 10 czerwca 2018, aby było to realne wyznacz sobie mniejsze kroki, każda osiągnięta pozycja przybliży Cię do Twojego celu i sprawi, że będzie to realne.

Realny
Realny

T jak Terminowy – samo w sobie jest oczywiste. Chodzi o to, że każdy Twój cel musi mieć wyznaczony czas realizacji i moment zakończenia. Bez tego to tylko marzenie

Przykład:

Osiągnę pozycję Menadżera Regionalnego do 10 czerwca 2018 roku, przed tym osiągnę pozycją Kierownika Zespołu do 10 kwietnia 2018 oraz Lidera Zespołu do 20 Lutego 2018. Każdy mały cel ma swój termin i prowadzi do celu głównego i jego realizacji w określonym czasie.

Terminowy
Terminowy

Skoro już wiesz jak wyznaczyć cele to weź kartkę i długopis, usiądź wygodnie i zacznij pisać. Rozłóż to na części pierwsze, zgodnie z tym co Ci pokazałem powyżej. Pamiętaj! Nawet najsłabiej wyznaczony cel jest lepszy od jego braku.

Życzę Ci samych zrealizowanych celów w 2018 roku.

Pozdrawiam
Wojtek