Zdobywaj nowe doświadczenie :)

Zadbaj o to, aby każda sytuacja w Twoim życiu dawała Ci nowe doświadczenie!

Oj, będzie się działo 😛

Już dzisiaj rozpoczyna się XL Zjazd Związku Harcerstwa Polskiego, którego celem jest wybranie nowych władz naczelnych oraz przyjęcie strategii naszej organizacji na lata 2017-2025. Czy wiem co mnie czeka? Jeszcze nie 🙂

To właśnie dlatego tytuł tego wpisu to „Zdobywaj nowe doświadczenie”. Wszystko, co robimy w naszym życiu sprawia, że zdobywamy nową wiedzę, umiejętności oraz kompetencje, które możemy wykorzystać w przyszłości.

Zawsze korzystaj z takich okazji. Możesz przeczytać setki książek, wysłuchać dziesiątki godzin audiobooków, ale to nic nie da, jeżeli nie wypróbujesz tego w swoim życiu. Każda wiedza potrzebuje potwierdzenia w praktyce, właśnie wtedy zaczynamy nabywać umiejętność.

WIEDZA + PRAKTYKA = UMIEJĘTNOŚĆ 😀

Wiedza
Wiedza

To będą bardzo pracowite 4 dni, poznam wiele osób z całej Polski, które połączyła wspólna pasja, jaką jest harcerstwo. Naszym zadaniem, jako delegatów działających w imieniu swoich środowisk, jest dokonanie najlepszych wyborów, podjęcie decyzji, które popchną naszą organizację do przodu i pozwolą spokojnie spełniać nasze cele statutowe.

Co nas może czekać? Na pewno (na 200%, a może nawet 300%) niekończące się dyskusje, które mają na celu przekonać innych do czyjejś racji :P, ale nie ma innego wyjścia. Tylko w taki sposób możemy zobaczyć jak wiele nas różni, mimo to, że MISJA jest jedna:

„Misją ZHP jest wychowywanie młodego człowieka, czyli wspieranie go we wszechstronnym rozwoju i kształtowaniu charakteru przez stawianie wyzwań.”

Wychowanie
Wychowanie

Trzymam ogromnie kciuki za każdą osobę, która zdecyduje się poświęcić 4 lata swojego życia na budowanie wartości w naszym związku, bo wierzcie lub nie, ale nie jest to proste. Jak to się mówi „ile osób, tyle opinii”, a nam wszystkim przyjdzie się właśnie z tym zmierzyć.

Osobiście uważam, że to będzie czas, który pozwoli mi zdobyć nowe doświadczenie, takie jakiego nie da się zdobyć nigdzie indziej. Jestem wdzięczny, że dostałem taką szansę i zrobię wszystko żeby godnie reprezentować swoje środowisko.

Każdy z nas, po tych 4 dniach wróci do swojego hufca i będzie dalej kontynuować to, co dotychczas, tworząc odpowiednie warunki do rozwoju dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych, po to, aby ta organizacja stawała się jeszcze silniejsza i dawała cały czas te same wartości, co od ponad 100 lat 🙂

Teraz czas zasiąść wygodnie na wyznaczonym miejscu i zaangażować się w to, co przed nami. A wszystkim czytającym życzę udanej końcówki tygodnia oraz miłego weekendu. Zajrzycie czasem na fanpage ZHP i dowiedzcie się, co u nas słychać.

Niech moc będzie z nami 😀

Pozdrawiam
Wojtek