Sukces

W życiu każdy sukces buduje naszą pewność siebie i daje motywacje do działania.

Czy zastanawiałeś się kiedyś dlaczego jedne osoby odnoszą większe sukcesy od drugich? Czy myślisz, że posiadają coś wyjątkowego? A może mają dar od stwórcy?

Pomyśl jak to wyglądało dawno temu, kiedy byłeś jeszcze dzieckiem. Czy podejmowałeś się nowych wyzwań? Czy chętnie brałeś udział w nowych rzeczach? Otwartość to właśnie cecha, jaką posiada większość dzieci. Z czasem może być ona przygnieciona przez osoby trzecie, które nas oceniają. Bądź trochę jak dziecko – nie bój się nowych wyzwań, śmiało i odważnie sięgaj po swoje marzenia. Realizuj swoje cele, a to spowoduje, że będziesz jeszcze bardziej pewny siebie.

Bądź otwarty na możliwości
Bądź otwarty na możliwości

Każdy krok, jaki wykonujemy, ma nas nauczyć chodzić. Tak samo jest z celami – każdy postawiony cel ma nas nauczyć osiągać sukces, zaczynając od tego małego, na tych naprawdę dużych kończąc. Nie da się od razu osiągnąć ogromnych rezultatów, jeżeli wcześniej nie nauczyliśmy się małymi krokami osiągać mniejszych celów. Uważam, że na tym polega cała sztuka. Podziel wszystko na małe części. Przemyśl dokładnie jaką drogę masz do pokonania i wtedy rusz. Przygotuj się do tej podróży dokładnie.

Dlaczego jestem zwolennikiem soft marketingu?

To właśnie w nim właściciele rozumieją potrzebę realizowania celów krok po kroku, od drobnych do potężnych, które dają sukces. Pozwól, że Ci to wytłumaczę, tak jak ja to rozumiem. Jeżeli pierwszy raz spotykasz się z nowym biznesem, to zapewne nie masz doświadczenia w działaniu na tym polu. Jak zareagujesz, gdy ktoś na pierwszym spotkaniu powie Ci: “Teraz zaczynaj pracę i za miesiąc masz mieć 100 osób w zespole”. Niestety dla większości osób będzie to cel nie do osiągnięcia, jest po prostu poza zasięgiem.

Teraz opowiem Ci jak powinno być poprawnie. Od początku małymi krokami. Najpierw zapoznaj się z firmą – sprawdź produkt, poznaj system. Kiedy zrozumiesz te podstawowe zasady znajdź dla siebie możliwości działania w tym projekcie, jakie daje możliwości rozwoju oraz zarabiania pieniędzy. Osobiście uważam, że każdy chciałby mieć możliwości co miesiąc zarobić kilka stówek do swojej wypłaty. Niektórym mogłoby to pomóc rozwiązać powtarzające się problemy finansowe takie jak przeżyć od „pierwszego do pierwszego”. Oczywiście to, że każdy chciałby mieć więcej pieniędzy nie oznacza, że musi to robić. I to jest w tym wszystkim najlepsze. Zawsze masz możliwość zdecydować w co inwestujesz swój czas i czy robisz to za darmo czy za pieniądze. Pod żadnym względem nie uważam, że pracowanie za darmo jest czymś złym. Sam jestem wolontariuszem, który poświęca dziesiątki godzin miesięcznie na wykonywanie pewnych zadań. Jednocześnie też uważam, że na wolontariat trzeba móc sobie pozwolić, to znaczy, że nie można go robić dobrze, jeżeli nie posiadamy stabilnego źródła dochodu, który dba o nasze miesięczne koszty życia 🙂

Wyznaczanie celu
Wyznaczanie celu

Uważam, że jestem osobą zorientowaną na osiąganie wyznaczonych celów. Uwielbiam stawiać sobie wyzwania, rozpisywać swoje cele, rozkładać to na małe kroki i dążyć do ich osiągnięcia. Dzięki tej strategii myślę, że odniosłem w swoim życiu wiele sukcesów. Oczywiście wszystko było poprzedzone ogromną liczbą potknięć i niepowodzeń. Nic nie dzieje się samo. Trzeba do wszystkiego dojrzeć i zdobyć odpowiednie kompetencje, a za tym pojawią się wyniki.

Zespół, jaki buduję, staram się od samego początku uczyć jak osiągać cele i mieć sukcesy. Pokazuje sam, że to o czym mówię, jest do osiągnięcia, że jest w zasięgu ręki każdej osoby, tylko trzeba zacząć działać. Dla mnie największą przyjemnością jest pomaganie osobom z mojego zespołu w osiąganiu ich celów, bo wiem, że dzięki temu wszyscy stajemy się jeszcze silniejsi oraz bardziej zmotywowani.

Lider Grupy 17 grudnia
Lider Grupy 17 grudnia
Lider Zespołu 20 grudnia
Lider Zespołu 20 grudnia

Musiałem się z Wami podzielić swoimi przemyśleniami. To wszystko dlatego, że na przestrzeni ostatnich 3 dni udało mi się uzyskać awans na 2 stanowiska w firmie, z którą postanowiłem współpracować. Oczywiście nie stało się to samo z siebie i chętnie pokaże Ci jak to zrobić, jeżeli będziesz chciał się do nas przyłączyć. Piszę to jako dowód na to, że każdy wynik, każde osiągnięcie musi być poprzedzone wykonaniem określonych zadań. 🙂

Zachęcam do dzielenia się swoją opinią dodając komentarz 😀

Pozdrawiam Was gorąco
Wojtek