Szczęście

Czy zastanawiasz się czasem dlaczego jedne osoby są bardziej uśmiechnięte od Drugich?

W życiu zawsze trzeba dążyć z całych sił, aby robić to co daje nam szczęście. Jest takie powiedzenie, „jeżeli kochasz to co robisz, to ani jeden dzień nie będziesz musiał pracować”. Dla mnie jest to kierunkowskaz na całe życie. Kiedy podejmuję się pewnych zadań, to zawsze zadaję sobie pytanie, czy sprawi mi to radość. Niektórzy uważają, że praca to nie miejsce, gdzie mamy być szczęśliwi, tylko zarabiać pieniądze. Czy to oby na pewno dobry kierunek?

Nie jest ważne to, ile czasu poświęcasz na swoją pracę. Ważne jest to, czy daje Ci to radość i satysfakcję. Dla każdej osoby szczęście jest czymś innym, Twoim jedynym zadaniem jest znalezienie tego czegoś, co sprawi że czujesz szczęście.

Czasem są sytuacje, że nie mamy już siły, że brakuje nam paliwa, tej motywacji do działania. Jak myślisz, czy inni też tak mają? Oczywiście, że tak, każdy potrzebuje energii do działania, ale prawdziwa motywacja nie bierze się z zewnątrz tylko z wnętrza. Musisz mieć ogromne pragnienie osiągnięcia czegoś i to sprawia, że zawsze jest siła, że możesz przebiec maraton, że pokonujesz swoje własne granice i przesuwasz linię do przodu.

Czy wiesz co jest Twoją motywacją, co daje Ci siłę żeby walczyć o swoje marzenia, aby zrobić wszystko i być szczęśliwą osobą? Jak odnaleźć te rzeczy, co trzeba zrobić żeby wiedzieć co to takiego? Zastanów się nad tym na spokojnie. To właśnie w tym miejscu musisz znaleźć czas tylko siebie, żeby usiąść w swoim ulubionym miejscu, zamknąć oczy i zacząć szukać tej informacji. Przypomnij sobie wszystkie sytuacje, w których to szczęście było widoczne, kiedy to uczucie towarzyszyło przez dłuższy czas. Zastanów się, czy były podobne sytuacje, które powodowały te same uczucia, może to jest właśnie ten trop.

Poznałem kiedyś bardzo ciekawą osobę, pracowaliśmy razem w dużej firmie. Ta osoba była tam zatrudniona na stanowisku trenera/szkoleniowca. To co zaobserwowałem przez cały okres pracy, to jedna wspólna rzecz. Co by się nie działo, ten człowiek zawsze był uśmiechnięty, bez względu na zmiany jakie się dokonywały, pomimo problemów jakie przeżywały osoby w tej firmie. Kiedyś zapytałem skąd to się bierze. Odpowiedź była banalnie prosta. Powiedział mi wtedy, że jego praca polega na pomaganiu drugiej osobie w osiąganiu jej celu. To oczywiste, przecież ludzie zawsze potrzebują pomocy. W sytuacji kiedy jest dobrze, to potrzebują pomocy w osiąganiu coraz wyższych celów. Natomiast kiedy jest źle, to tym bardziej potrzebują pomocy i wsparcia, aby przetrwać ten trudny okres i pokonać wszystkie przeciwności jakie napotkają na swojej drodze. To był moment, w którym wiedziałem, że jest on tak zwanym kapitanem, który ostatni opuści ten statek. To właśnie on musi być na pokładzie tak długo, jak długo ludzie będą potrzebować jego pomocy.

Pomoc
Pomoc

W swoim życiu kieruje się zasadą, że to co robię musi dawać mi radość, muszę czuć że jestem szczęśliwy, bo tylko wtedy jestem gotów poświęcić swój czas i zaangażowanie w daną rzecz. Wbrew pozorom nie jest to łatwe, trzeba potrafić rozróżnić radość i szczęście od chwilowej fascynacji daną rzeczą. Niestety według mnie nie da się tego inaczej ocenić jak tylko wtedy, kiedy spróbujemy tej rzeczy. Czas jest najlepszą weryfikacją tego co robimy. Jeżeli robisz coś przez wiele lat i pomimo przeciwności losu dalej poświęcasz swój czas i zaangażowanie to znaczy, że daje Ci to szczęście.

Najlepszym przykładem jest rodzina, nie zakładamy jej na miesiąc, dwa, tylko na długi okres czasu. Naszym zadaniem jest bycie szczęśliwym, a żeby tak było ze swojej strony zawsze musimy zrobić wszystko, co tylko jest możliwe aby tak się stało.

Rodzina, szczęście
Rodzina, szczęście

Na koniec, życzę Ci aby w Twoim życiu zawsze było szczęście, dbaj o to i poświęcaj się, aby tak się właśnie stało. To nie zrobi się samo, odpowiadasz za to, co Cie otacza, tworzysz swoją rzeczywistość. Decyduj świadomie, co chcesz osiągnąć i dokąd zmierzasz 🙂

Pozdrawiam
Wojtek