Czas na artykuły na temat branży MLM, zapraszam Cię do cyklu artykułów na temat „Zasad Pelikana” – czyli 21 zasad, którymi kierują się najbardziej skuteczni biznesmeni sieciowi na świecie.

W tym artykule podziel się z Tobą 1 ZASADĄ – czyli po prostu „Zasada Pelikana” – o co tak właściwie chodzi.

Zdecyduj, co chcesz robić. Następnie znajdź innych ludzi, którzy zajmują się tym samym i odnoszą sukcesy” – Jim Dornan

Historia, która zainspirowała Doug’a Weada do napisania tej książki zadziała się w pewnej zatoce w Montery. Otóż mieszkało w niej stado pelikanów, które systematycznie się rozwijało, ponieważ okoliczności były zdecydowanie sprzyjające. Otóż pelikany te towarzyszyły statkom rybackim, które łowiły w okolicznych wodach. Ptaki nauczyły się, że jedzenie było na wyciągnięcie dzioba, ponieważ zawsze coś wpadło im przy okazji. Takie działania doprowadziły do sytuacji, że przestały SAMODZIELNIE POLOWAĆ i korzystały tylko z tego co generowały statki rybackie.

Po jakimś czasie ekolodzy, którzy chcieli zabezpieczyć rozwój ryb w zatoce doprowadzili do zakazu połowu, efekt był taki, że pelikany zaczęły masowo wymierać z głodu… Co gorsze problem ten zaczął się pogłębiać do tego stopnia, że zaczęli zjeżdżać się eksperci z różnych stron, aby znaleźć przyczynę. Wreszcie wpadli na pomysł, aby sprowdzić z odległych rejonów setki innych pelikanów, które pokażą jak polować i dzięki temu uratują te z zatoki Monterey. Tak się też stało, z przeciągu kilku miesięcy wszystko wróciło do normy, a pelikany z Monterey przetrwały ten trudny dla nich czas.

Dlatego zastanów się na jednym pytaniem: Jakim środowiskiem się OTACZASZ?

Jeżeli chcesz być dobrym networkerem zacznij działać z tymi, którzy mają wyniki, wykonują odpowiednie działania i nauczą Cię, jak to robić. Jeżeli nie masz wyników, to może jesteś jak Pelikan z Monterey i przestałeś robić to co KONIECZNE?

Jeżeli jesteś liderem w MLM lub chcesz nim zostać na poważnie, to odpowiedz sobie na pytanie; Jak wygląda *FAZA 1 w moim biznesie

Faza 1 – to działania, które mają na celu zwiększyć rekrutacje, sprzedaż oraz rozwijać zespół, aby osiągał swoje cele.

Jeżeli myślisz o budowaniu biznesu za granicą, to znajdź lidera, który pochodzi z tamtych rejonów i naucz go działać. Szukaj tak długo, aż znajdziesz tych naprawdę utalentowanych, a oni z Twoim wsparciem powielą to u siebie.

Warto zwrócić jeszcze uwagę na kolejny NIUANS w Zasadzie Pelikana. Nie oczekuj, że jeden pelikan zmieni całe stado. Jeżeli chcesz otrzymać zmianę, potrzebujesz wprowadzić duże stado pelikanów, do obecnego stada, aby siła POZYTYWNEGO rażenia była dostrzegana przez wszystkich.

Kiedy to wszystko zacznie u Ciebie działać, pomyśl o ciekawym współzawodnictwie pomiędzy grupami dystrybutorów, będzie to dla nich kolejny bodziec motywacyjny, aby zwiększyć wyniki oraz osiągać coraz wyższe cele indywidualne. Pamiętaj LIDERZY lubią być NAJLEPSI!

Jeśli chcesz odnosić sukcesy, otaczaj się ludźmi sukcesu. Nie czekaj, aż ktoś zrobi to za Ciebie, to TY zrób to dla innych!

Mam nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie inspirujący, jeżeli tak WYPEŁNIJ FORMULARZ poniżej i zapisz się na newsletter aby otrzymywać więcej informacji i być ze mną w stałym kontakcie.

ps. Będę też wdzięczny za miły komentarz pod artykułem.

Pozdrawiam
Wojciech Śliwowski