Dzisiejszy post poświęcony jest osobom, które na codzień działają w firmach opartych na systemie MLM.

Jeżeli zajmujesz się tym od jakiegoś czasu, to na pewno pojawia się w Twojej głowie pytanie, co zrobić aby mieć większe efekty swojej pracy. Otóż, nie ma złotej reguły, ale są pewne zasady, które dużo ułatwiają.

ZASADA 1

Bądź naturalny

To jest bardzo ważne! Zazwyczaj rozpoczynając działalność w pierwszej kolejności kontaktujesz się ze swoimi dobrymi znajomymi. Jeżeli zaczniesz mówić do nich wyuczoną regułką, to odrazu to wyczują,a  co za tym idzie – będą ostrożni w tym co im zaproponujesz. Przywitaj się jak zawsze i zacznij rozmowę. Po tym, kolejny krok będzie o wiele łatwiejszy.

ZASADA 2

Korzystaj z pomocy osoby rekomendującej.

Jeżeli ktoś zaprosił Cię do współpracy, a Ty sie zgodziełeś, to znaczy że zrobił to dobrze :). Od tego powinniśmy zacząć. Zadaj pytanie osobie, z którą działasz, jak masz to robić poprawnie. Każdy lider ma swój styl i sprawdzone sposoby. Oczywiście one wszystkie są do siebie bardzo zbliżone. Dzięki temu, po jakimś czasie uda Ci się wypracować swój efektywny sposób zapraszania.

ZASADA 3

Korzystaj z nowoczesnych rozwiązań!

Każda osoba, zna kogoś kto pracuje w innym mieście lub kraju. To nie znaczy, że musisz do nich jechać, żeby móc porozmawiać i zaprosić do współpracy. Jeżeli twoja firma, nie korzysta dzisiaj z nowoczesnych rozwiązań to ogromna szkoda, wtedy musisz poszukać czegoś sam. Natomiast jeżeli mają system pracy on-line, zrób wszystko, żeby jak najszybciej nauczyć się go obsługiwać i zacząć z niego korzystać. Od tej chwili, Twój biznes nie ma żadnych granic 🙂

ZASADA 4

Buduj pozytywny wizerunek!

Każdy z nas robi na codzień wiele ciekawych rzeczy. Zadbaj o to, aby Twoi znajomi widzieli to. Dzięki temu, współpraca z Tobą będzie dla nich interesująca. Wrzuć filmik, zdjęcie z wakacji, szkolenia, spotkania biznesowego czy z normalnego dnia pracy. Nasi znajomi lubią wiedzieć co się u nas dzieje, nawet jeśli o tym nie mówią. Jeżeli zobaczą, że Twoje życie jest ciekawe, będą chcieli przyłączyć się do Ciebie i dzięki temu również wzbogacić swoje życie.

ZASADA 5

Pokazuj swoje sukcesy!

Każdy z nas wspina się po drabinie awansów. Zależy od tego co robisz, ta drabina może być łatwiejsza lub trudniejsza. W tradycyjnej pracy czasem musisz kogoś delikatnie zepchnąć, żeby zrobić sobie miejsce, natomiast są firmy, w których jest odwrotnie. Im więcej osób pociągniesz za sobą, tym wyższa będzie Wasz drabina. Celebruj każdy swój sukces, chwal się tym gdzie się da. Jeżeli inni zobaczą, że wiedzie Ci się dobrze, prawdopodobnie będą zadawać Ci pytania, jak do tego doszedłeś.

Jeżeli usłyszysz takie pytanie, to mam nadzieje, że już wiesz co z tym zrobić. Gdyby jednak było inaczej, napisz do mnie, chętnie Cię tego nauczę 🙂

Zastosuj te 5 zasad już dziś – mam nadzieję, że szybko zauważysz jakie rezultaty przyniosą!